Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç Basın Toplantısı Düzenledi
Kulüp Basın Sözcüsü Av. Cengiz Gülaç, haftalık basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi.ki skandal hakem hatalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Av. Gülaç, Malatyaspor maçı için taraftarlara, takımlarını yalnız bırakmamaları çağrısında bulundu.
Av. Cengiz Gülaç’ın açıklamaları şöyle;
“ŞUANA KADAR 2088 ADET BİLET SATILMIŞ”
“Bugün saat 16.30’da Ofspor ile karşı karşıya geliyoruz biliyorsunuz. Biletlerimiz dün itibariyle satışa çıktı. Kale arkası 2, maraton 4, kapalı 7 ve VİP tribün 30 TL olmak üzere taraftarlarımızı maça davet ediyoruz. İnşallah takımımızı yalnız bırakmazlar. Yeni Malatyaspor ile bu haftasonu oynayacağız. Haftalar öncesinden konuşulan bir maçın bu ana kadar satılan bilet sayısını söyleyeyim size. 2088 tane bilet satılmış. Bunun 820 tanesi konuk Malatyaspor taraftarının, 1268 tanesi de bizim. Biz şuana kadar sadece Malatyaspor taraftarından 448 tane fazla bilet satmışız. Umarım maç saatine kadar bu değişir. Son olarak Adana Demirspor maçında taraftar baskısının bir hakemi ne hale soktuğunu gördünüz. Sonuçta Göztepe maçına gittik aynı şeyi yaşadık. Artık taraftarımızı bekliyoruz. Biz özeleştirimizi de yaptık. İnşallah bu hafta çıkış maçımız olur.”
“KALICI GELİR KULÜBÜN TEK KURTULUŞU…”
“Kalıcı gelirler noktasındaki sıkıntıyı maalesef aşamıyoruz. Şunun da bilinmesini istiyorum. Elazığ Belediyesi’nin girişimleri haricinde Elazığspor’a gelir noktasında somut atılan hiçbir adım yok. Bunun bilinmesini rica ediyorum. Kalıcı gelir bu kulübün tek kurtuluşu. Ondan bundan 3 lira, 5 lira himmet dilenir gibi olmayacağını sizlerde biliyorsunuz. Borç yükümüz çok fazla. Kurtaracak projelerimiz var ama bürokrasiye takılıyoruz. Bu bürokrasinin kendi kanaati midir, yönlendirme midir, talimat mıdır bilmiyoruz. Dediğim gibi yer isim vermeyeceğim. Bekleyeceğiz ve sabredeceğiz.”
“STORE MAĞAZAMIZIN AÇILIŞINA HERKESİ BEKLİYORUZ”
“Perşembe günü saat 18.00’de Store Mağazamızı açacağız. Kulüp başkanımızla görüştük, saat 18.00’de Park23 AVM’de Store Mağazamızın resmi açılışını yapacağız. Bütün Elazığ halkını, kamuoyunu davet ediyorum. İnşallah ordan gelip alışveriş yaparlar. Yani sadece alışveriş değil, para kazanmakta hedeftir. Şuanda kuruşa ihtiyacımız var. Bir kulübün marka değerinin olması insanlar evine, çocuklarına, evine, ev eşyasına, sokakta gezerken bir takımın formasını günlük kullanıyorsa artık marka olmuştur. Taraftar bilinci de bununla oluşur. Her gün bize store ne oldu diye soruyordu insanlar. İnşallah teveccühleri olur. Bekliyoruz, herkes davetlimizdir.”
“ADANA DEMİRSPOR MAÇI GÖRÜNTÜLERİ TFF’YE GÖNDERDİK”
“Gelelim son konumuza. Adana Demirspor maçında biliyorsunuz bir hakem faciası yaşadık. Daha önce Eskişehir’de de benzer bir facia yaşamıştık. Onlarda bu hafta aynı sıkıntıyı çektiler Göztepe maçında sahadan çekildiler. Dakika önemli değil, çekmek zorunda kaldılar. Öncelikle Adana Demirspor başkanına ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Orada hakikaten misafirperverlik içerisinde ağırladılar. Hakemin hatası o camiayı bağlamaz. Bizim prensibimiz şudur: ne bizim lehimize insanların hakları gasp edilsin, ne bizim emeğimiz gasp edilsin. Biz 25 mayısta geldiğimizden beri eksi puanlar, paralar, düştü, düşmedi, lisans hakları derken bu kadar emek veriyoruz. Biz görüntüleri federasyona gönderdik, müracaatlarımızı yaptık. Futbol camiasını takip eden insanlar biliyorlar ki hakemlere karşı bir yaptırım yok. En fazla 3-5 hafta dinlendirirler ama sizin emeğiniz, 3 puanınız gider. Bugün Elaziz Belediyespor en son Tunceli’de izlediğim maçta, bugün öğreniyoruz ki Muğla’daki maçta sıkıntılar çekiyor. Ağam, paşam ilişkileriyle insanlar hakem oluyorsa, liyakat esas alınmıyorsa eğer bu ülke de biz daha çok hakem konuşuruz. Bununla mücadelenin bir yöntemi var. Sosyal medyayı taraftarımızın çok iyi kullanması lazım. Sosyal medyadan bir baskı oluştuğu zaman daha iyi sonuçlar alınacağını düşünüyorum.”
BİZ ESKİŞEHİR’İN DÜŞTÜĞÜ BU DURUMDAN HAZ EDECEK DEĞİLİZ
“Eskişehir bu ülkenin en köklü kulüplerinden birisidir. Bu hafta kulüp sahadan takımını çekti. Futbol müsabakası talimatnamesinin 24. Maddesi diyor ki herhangi bir sebeple takımı çekemezsiniz. Hükmen mağlup olursunuz, galibiyet puanı kadar puanınız silinir. Federasyonu biz izleyeceğiz. Nasıl bir karar alınacak. Hüküm çok açık. Eskişehir’e yazık değil mi? Biz Eskişehir’in düştüğü bu durumdan haz edecek değiliz. Ama bu yaptırımında takibini yapacağız. Biz Eskişehir’de bir hakem faciası yaşadık. Bugün de onlar yaşadı. Biz de diyoruz ki lütfen lehimize düdük çalmayın. Biz rakiplerimizin hakkını yemek istemiyoruz. Şampiyon olabiliriz, küme düşebiliriz ama alın teriyle olsun. Ben ümit ediyorum M. İlker Coşkun o gece yastığa başını koyduğunda inşallah huzurlu koymuştur. Yoksa biz Adana Demirspor’a da yenilebilirdik. Görüntü şuydu ki Adana Demirspor 24 saat oynasa da bize gol atamayacaktı. Bugün bakın golümüz iptal ediliyor. Penaltıyla alakası olmayan bir pozisyondan gol yedik yazık günah yani. Bu hakemlerle bu lig devam etmek zorunda. Taraftarımız bu hafta gelsin tribünlerimizi doldursun. M. İlker Coşkun’a hukuken yaptıracağımız hiçbir şey yok yani. Vekillerle ilgili de şunu söyleyeyim. Vekillere eleştiri yapanlarda haksızlık ediyor. Onlarda çaresiz bizim gibiler yani. Bir yerlere söylüyoruz. Haksızlığımızı dile getiriyoruz. Bu konuda vekillere haksızlık yapıldığını düşünüyorum.”

Bir Cevap Yazın